Історія очної клініки починається з 1995 року, коли відбулося відкриття відділення хірургічних методів лікування захворювань органа зору у складі ТМО Дарницького району м. Києва для надання високоспеціалізованої офтальмологічної допомоги хворим на судинно-ендокринні розлади органа зору. З часом клініку було реорганізовано в 2009 році в Київський міський офтальмологічний центр, а в 2019 році – в офтальмологічне відділення КНП «Київська міська клінічна лікарня №1».
В клініці розроблена та впроваджена низка нових методів діагностики, медикаментозного та мікрохірургічного лікування катаракти, глаукоми, відшарування сітківки, діабетичної ретинопатії, атрофії зорового нерву, короткозорості, косметичних дефектів орбіти, захворювань рогівки та інших. З 1995 р. співробітниками відділення отримано понад 30 авторських свідоцтв і патентів, опубліковано понад 190 наукових робіт, 2 монографії, захищено 5 кандидатських і 1 докторську дисертацію.
Сьогодні клініка активно співпрацює з кращими клініками Європи, США, Ізраїлю, Великобританії та Єгипту, бере участь у Міжнародних офтальмологічних конгресах, що прискорює впровадження прогресивних технологій у клінічну практику та сприяє розробці нових ефективних методів відновлення зору.
У відділенні впроваджені найсучасніші технології лікування катаракти з імплантацією штучного кришталика; глаукоми, відшарування сітківки, судинної та діабетичної ретинопатії; атрофії зорового нерву, короткозорості, косметичних дефектів орбіти, захворювань рогівки, косоокості та багатьох інших.
Лікарі відділення використовують новітні технології комп’ютерного та цифрового, зокрема морфологічного обстеження ока для раннього виявлення глаукоми, ендокринних, судинних та інших проблем органа зору.
У відділенні в рік проводять понад 2500 операцій та понад 15000 обстежень.
Загалом в офтальмологічному відділенні працюють 11 кваліфікованих лікарів, які здійснюють практично весь спектр хірургічних втручань у своїй галузі та практикують сучасні схеми лазерного та медикаментозного лікування пацієнтів з очною патологією.
Очі - дзеркало душі? Це дійсно так! Більше того, не лише душі, а й організму загалом! Діагностика зору – це один із найважливіших етапів обстеження людини.
При дослідженні різних структур ока офтальмолог має можливість діагностувати як захворювання очей, так і запідозрити такі загальні захворювання, як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, захворювання щитовидної залози, аутоімунні системні захворювання, захворювання нирок, спадкові захворювання тощо.
Крім цього, профілактичні регулярні огляди офтальмолога дозволяють виявити очні захворювання на ранній, іноді доклінічній стадії. При цьому, у пацієнта ще відсутні конкретні скарги, а діагностичні обстеження дозволяють побачити початок проблеми. У цьому випадку, для чіткої постановки діагнозу необхідна правильна бесіда з пацієнтом, коли лікар ставить навідні та конкретні питання щодо скарг, на які людина не завжди звертає увагу.
Сучасне комп'ютеризоване обладнання відділення дозволяє отримати максимально точну інформацію для встановлення діагнозу за досить короткий час.
Проведення основного офтальмологічного обстеження відбувається без безпосереднього контакту з оком пацієнта у комфортних для нього умовах.
Під час встановлення діагнозу офтальмологи нашого відділення використовують сучасні європейські стандарти та рекомендації.
Головний консультант офтальмологічного відділення
ВЕСЕЛОВСЬКА Зоя Федорівна‒
Лауреат Державної премії УРСР, Заслужений лікар України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургічних хвороб з курсом офтальмології ВПНЗ «Київський медичний інститут».
ПЯТІІЗБЯНЦЕВА Ольга Григорівна
Старша медична сестра відділення
КЕЧІНА Інна Миколаївна.
Виконуюча обов’язків старшої медичної сестри відділення
КУЦЬ Галина Василівна
Колектив офтальмологічного відділення
Обстеження пацієнтів
Проведення операції
відсутні майстри та 24 гостей
© 2016 Київська міська клінічна лікарня №1