Травматологічне відділення

Травматологічне відділення. Історія

Травматологічне відділення було засноване у 2000 році на базі травматологічного відділення Київської міської клінічної лікарні № 1. 

А починалося все так. 

У далекому 1958 році в новому триповерховому корпусі лікарні було відкрито загально-хірургічне відділення, де здійснювалося  лікування травматологічних хворих.  Тут працював  чудовий хірург, учасник Великої Вітчизняної війни Григор'єв Олександр Федосійович.

У 1961 році на другому поверсі хірургічного корпусу було організовано травматологічне відділення на 60, а згодом – на 80 ліжок. Першим завідувачем ортопедо-травматологічного відділення був призначений Українець В.С., операційною медсестрою – Мироненко А.К. У різний час відділенням завідували: Цимбалистий І.В., Максюта А.Ф., Онищук М.С., Фурманець А.І., Прокопишин А.Л., Литвиненко О.М.

У 1964 році на базі ортопедо-травматологічного відділення було організовано 7-у клініку Київського НДІ ортопедії. Науковим керівником став начальник евакошпиталю часів війни доктор медичних наук, професор Бабич Борис Карлович. У 1966 році наукове керівництво прийняв його учень – доктор медичних наук, професор Панченко М.К. 

На базі клініки здійснювалися наукові та дисертаційні роботи з розробки та впровадження у практику методів інтрамедулярного остеосинтезу кістковими ауто-, ало- та ксенотрансплантантами (Бабич Б.К., Гонгальський В.І. та Максюта А.Ф.), лікування кістково-суглобового туберкульозу й різних форм остеомієліту (Панченко М.К.).

На той час широко використовувалися методи функціонального лікування внутрішньо-суглобових і відкритих переломів скелетною тягою та інтрамедулярний металоостеосинтез при закритих переломах, упроваджувалися кістково-пластичні операції.

Саме у відділенні вперше в Україні було розроблено та широко запроваджено в практику методику кісткової пластики при остеомієліті, відкритих інфікованих переломах, хибних суглобах та дефектах кісток (Панченко М.К.), розроблено методику активного та прошарового дренажу остеомієлітичних ділянок, гнійних порожнин, імунологічна корекція захисних сил організму (Козачук С.М., Окунєва Л.М.).

При лікуванні хворих широко використовувався модифікований метод компресійно-дистракційного остеосинтезу за Ілізаровим Г.А. з використанням локальної, білокальної, полілокальної остеотомії з наступним переміщенням кісткового аутотрансплантанту та метод вільної кісткової пластики губчатим аутотрансплантантом.

У 1964 році при ортопедо-травматологічному відділенні був організований другий після Інституту ортопедії травматологічний пункт, який працював цілодобово. Також у поліклініках району (Красний хутір, Дарниця, Березняки, Русанівка та Стара Дарниця) були створені ортопедо-травматологічні кабінети для дорослих та дітей. У зону обслуговування травмпункту та відділення входив весь Лівобережний район м. Києва. За добу в травмпункті надавали медичну допомогу 60-80 постраждалим, а в дні ожеледиці кількість пацієнтів зростала до 120 чоловік. 

У різні роки в лікарні працювали такі лікарі: Григор'єв О.Ф., Цимбалистий І.В., Максюта А.Ф., Вінницький Ю.Л., Козачук С.М., Туровецька Б.М., Айзенберг Е.А., Мазор Б.Б., Заманський Г.Л., Литвиненко О.Ф., Ісаєв В.Б., Литвинова Т.М., Болдирєва Н.А., Шадріна О.Л., Красовська С.В., Глускін М.А., Брюзгалов М.М., Булава І.М., Кострецький Б.А., Булах О.Д., Клименко М.Д., Гайдак М.А., Панченко П.М., Гниденко Ю.И., Глобенко В.І., Шудра Ю.І., Щастливий В.Б., Гольдентракт С.М., Бугаєнко Н.В.

Першого вересня 1975 року в окремому одноповерховому будинку, з якого починала свою історію лікарня, наказом МОЗ України було організовано відділення кістково-гнійної хірургії на 60 ліжок, першим завідувачем якого призначили Литвиненка О.М., а в 1977-78 роках відділення очолював Козачук С.М.

На базі відділення разом із клінікою №1 Київського НДІ ортопедії був створений Республіканський методологічний центр лікування остеомієліту (науковий керівник професор Панченко М.К., згодом – доктор медичних наук Вернигора І.В.). У Центрі проходили підготовку лікарі з різних областей України, опановуючи нові методи лікування кістково-гнійної хірургії. 

У 1977 році ортопедо-травматологічне відділення лікарні №1 у зв'язку з реорганізацією травматологічної служби міста було переведено в лікарню №3 Дніпровського району. 1 січня 1989 року з початком будівництва нового лікувального корпусу відділення кістково-гнійної хірургії переведено в лікарню №15 Подільського району. З цього часу, тобто більше 11 років, приміщення відділення пустувало або використовувалося не за призначенням. У зв'язку зі стійкою тенденцією до збільшення травматизму та зі зростанням кількості ортопедичних хворих, наказом ГУОЗ № 464 у 2000 році на базі лікарні був відкритий Київський міський центр патології стопи та реабілітації хворих ортопедо-травматологічного профілю. Його організатором і керівником став Данькевич В.П., старшою медичною сестрою Бугрова О.О. Розпочався довгий, але вкрай необхідний капітальний ремонт його приміщень. 

Урочисте відкриття Центру 

28.12.2005р.

На урочистому відкритті Центру 28 грудня 2005 року були присутні: Київський міський голова Олександр Омельченко, його заступники Бідний В.Г., Данькевич І.П., голова Дарницької у м. Києві райдержадміністрації Микола Кирилюк, керівники медичної служби району, головний лікар Київської міської лікарні №1 Михайло Салюта. Саме Київському голові та керівникові Центру було надано честь перерізати святкову стрічку. Під час цієї церемонії Олександр Олександрович сказав, що відкриття такого закладу в Дарницькому районі – це честь для Києва. Подія засвідчує, що у столиці продовжує розвиватися соціальна сфера, яка має на меті покращення якості життя та здоров'я киян.

Значення та діяльність Центру важко переоцінити. Він обладнаний новітньою діагностичною апаратурою та інструментарієм, використовує сучасні методи та методики лікування. Системний підхід надання спеціалізованої допомоги, з повноцінною медичною реабілітацією та протезним забезпеченням пацієнтів дозволило покращити результати лікування, прискорити час відновлення працездатності, зменшити відсоток  інвалідизації хворих з патологією системи опори та руху. 

Ми дуже часто повторюємо, що найбільше багатство людей – здоров'я. Добре, коли воно є. Але якщо вже й сталася біда, то важливо звернутися по допомогу до такого закладу, який функціонує в Дарниці. Закладу, де справжні професіонали творять дива сучасної медицини.

До 2021 року був керівником Данькевич Вадим Петрович, кандидат медичних наук, лауреат Державної премії України, лікар вищої категорії.

image002.jpg

Колектив Травматологічного відділення




 

Стаціонарна частина

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ