Відділ трансплантації

Відділ трансплантації

 

КНП «Київська міська клінічна лікарня №1» є потужним багатопрофільним закладом охорони здоров'я, який з початку 2021 року забезпечує допомогу населенню методом трансплантації органів.
За період 2021 року в нашій лікарні було виконано три мультиорганних експлантації органів. Трьом реціпієнтам було виконано трансплатацію нирки.
З першого січня 2022 року в нашому закладі розпочав роботу відділ трансплантації.

 

image002

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ

ХОМУТ Юлія Юріївна

 

ПОСЛУГИ ВІДДІЛУ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ


Послуги про медичне обслуговування населення з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів надаються відповідно договорів зі Спеціалізованою державною установою «Український центр трансплант-координації» (СДУ «УЦТК»):

 

Організація Номер договору Дата договору ПОСЛУГИ
СДУ «УЦТК» ТОЛ-2111001 10.11.2022 1. Алотрансплантація нирки (від живого донора),
у тому числі донорська нефректомія
2. Трансплантація серця та лікування після перенесеної
трансплантації серця (від донора-трупа),
у тому числі донорський етап
3. Пересадка печінки/частини печінки (від донора-трупа),
у тому числі донорський етап
СДУ «УЦТК» ТОЛ-2122103 21.12.2022 1. Алотрансплантація нирки (від донора-трупа),
у тому числі донорський етап
1. Тканинне типування потенційного донора/донора/реципієнта
(визначення HLA-генів методом ПЛР)

 


Ці послуги оплачуються за рахунок коштів державного бюджету і надаються без додаткової плати пацієнта, а саме:

  1. Проведення координації пацієнтів, що потребують трансплантації органів.
  2. Визначення оптимальної тактики хірургічного лікування пацієнтів, що потребують трансплантації органів.
  3. Визначення найбільш оптимальних методів анестезії, здійснення передопераційної підготовки, організація проведення спеціальних діагностичних та лікувальних процедур.
  4. Проведення лікування пацієнтів, що потребують трансплантації органів, шляхом оперативного втручання. Лікування хворих відбувається у палатах відділень, які визначає завідувач відділу трансплантації спільно з лікарями відповідних спеціальностей. Керівники профільних відділень зобов'язані забезпечити участь кваліфікованих лікарів підпорядкованих відділень у лікуванні хворих, що потребують трансплантації органів
  5. Здійснення спостереження за станом хворих в післяопераційному періоді.
  6. Надання медичної допомоги пацієнтам після трансплантації органів.
  7. Внесення даних пацієнта до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).
  8. Ведення обліку даних пацієнтів, яким планується або вже було проведено трансплантацію органів.
  9. Консультація лікарів інших відділень КНП «КМКЛ №1» з питань трансплантології, трансплант-координації, практичної анестезіології та інтенсивної терапії.

 

ТОП 10 ЗАПОРУКИ НАШОЇ УСПІШНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


1. Організація цілодобового прийому пацієнтів, що потребують трансплантації органів для надання їм екстреної (невідкладної) медичної допомоги, проведення інтенсивної терапії та хірургічного лікування, згідно з стандартами медичної допомоги, затвердженими Міністерством охорони здоров'я України.
2. Здійснення комплексу заходів щодо підготовки і проведення анестезіологічного забезпечення при операціях, спеціальних діагностичних і лікувальних процедур.
3. Здійснення комплексу заходів щодо відновлення, корекції і підтримання порушених функцій життєво важливих органів і систем, що виникли внаслідок захворювання, травм, хірургічних втручань та з інших причин.
4. Надання консультативної допомоги пацієнтам, в тому числі, з інших відділень КНП «КМКЛ №1».
5. Взаємодія з іншими лікувально-профілактичними закладами, що проводять діяльність, пов'язану з трансплантацією органів людини.
6. Забезпечення виконання актів законодавства в галузі трансплантології, стандартів та вимог спрямованих на надання медичної допомоги хворим, стан яких потребує трансплантації органів.
7. Систематичне освоєння та впровадження сучасних, ефективних та дозволених до використання методів діагностики та лікування.
8. Раціональне та ефективне використання обладнанням у відповідності до інструкцій з використання та інструкцій з охорони праці.
9. Подання звітності відповідно до встановленої форми та у визначені терміни.
10. Дотримання правил та норм охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, етики та деонтології.

 

ДОСЯГНЕННЯ


З початку року ми впровадили трансплантацію нирки від родинного донора. На сьогоднішній день виконано понад 20 таких операцій. Донори та пацієнти з трансплантованими нирками знаходяться під наглядом наших спеціалістів. Ведеться постійний амбулаторний нагляд, обстеження та корекція дозування препаратів імуносупресії, які пацієнти приймають пожиттєво.
Встановлено апарат для гемодіалізу для допомоги усім пацієнтам нашого закладу.
Створено бригади вилучення анатомічних матеріалів людини, які функціонують згідно складу команди та графіку.

Враховуючи багатопрофільність нашого закладу, наявність повного спектру інструментальних та лабораторних обстежень, активність та обізнаність трансплант-координаційної служби, досвідченість лікарів-трансплантологів, ми здатні забезпечити вчасну та якісну допомогу нашим пацієнтам методом трансплантації.

 

НАША УНІКАЛЬНІСТЬ


Спеціалісти КНП «Київська міська клінічна лікарня №1» вдало забезпечують функціонування усіх ланок процесу трансплантації, кондиціонування донора, обстеження та підготовку реціпієнта до трансплантації, мультиорганну експлантацію органів у донора, трансплантацію нирки від посмертного донора, ведення пацієнтів у післяопераційному періоді. Цього року впроваджено трансплантацію нирки від родинного донора. Розробляються протоколи амбулаторного ведення пацієнтів у післятрансплантаційному періоді. Це є одним з ключових моментів функціонування трансплантату та повноцінного життя людей з трансплантованою ниркою.
Наш заклад співпрацює з іншими закладами охорони здоров'я щодо надання медичної допомоги методом трансплантації органів шляхом укладання договорів в межах Пілотного проекту. Це допомагає збільшити кількість донорів, кількість та якість трансплантацій та функціонування трансплантованих органів. В нашій лікарні активно розвиваєтся трансплант-координаційна служба, навчаються трансплантологи не лише операційному етапу, але й веденню пацієнтів у дотрансплантаційному та післятрансплантаційному періодах, удосконалюється робота інших служб у сумісному веденні таких пацієнтів.
Адже лише завдяки злагодженій роботі команди професіоналів, ми отримуємо відмінні результати у післятрансплантаційному періоді. Це розширює можливості клініки надавати якісну та вчасну допомогу нашим пацієнтам в межах Пілотного проекту.

 

Контакти відділу:
(044) 561-17-15

 

Наші фахівці в роботі

image003 image004

 

image006 image008

 

image010 image012

 

image014

 

Відгуки пацієнтів

Ознайомитись

Відгуки пацієнтів

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ