Відділення функціональної діагностики

ВІДДІЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ (ЕХО КГ, ЕКГ, ХОЛТЕР ЕКГ, ХОЛТЕР АТ, СПІРОМЕТРІЯ)

Завідуюча відділенням 
СИМОНЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА  
ЛІКАР КАРДІОЛОГ, ФУНКЦІОНАЛІСТ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ

 

ПОПКО ІРИНА МИКОЛАЇВНА
ЛІКАР ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ,
СПЕЦІАЛІСТ

 

ФІЛІПЕНКО ОЛЕКСАНДРА ВІКТОРІВНА 
ЛІКАР ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ,  
СПЕЦІАЛІСТ ЛІКАР КАРДІОЛОГ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ

 

У НАШОМУ ВІДДІЛЕННІ ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ ТАКІ ПОСЛУГИ :

1. ЕХО КГ

2. ЕКГ

3. ХОЛТЕР ЕКГ (24 ГОДИНИ)

4. ХОЛТЕР АТ (24 ГОДИНИ)

5. СПІРОМЕТРІЯ

6. КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ

Контактний тел.:  +38 (096) 374 84 45

 

ЕКГ

Електрокардіографі́я (скорочено ЕКГ) — метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м'язі під час його діяльності, з поверхні тіла. Криву, яка відображає електричну активність серця, називають електрокардіограмою (ЕКГ).
Електрокардіографія є одним з основних способів дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи. ЕКГ є незамінним у діагностиці порушень ритму і провідності, гіпертрофії, ішемічної хвороби серця. Цей метод дає можливість з великою точністю говорити про локалізацію вогнищевих змін міокарда, їх поширеність, глибину і час появи. ЕКГ дозволяє виявити дистрофічні й склеротичні процеси в міокарді, порушення електролітного обміну, що виникають під впливом різних токсичних речовин. ЕКГ широко використовують для функціонального дослідження серцево-судинної системи. Поєднання електрокардіографічного дослідження з функціональними пробами, допомагає виявити приховану коронарну недостатність, перехідні порушення ритму, проводити диференційний діагноз між функціональними та органічними порушеннями роботи серця.

 

УЗД СЕРЦЯ (ЕХО-КГ)

УЗД серця, або ехокардіографія (ЕхоКГ) - це найбільш інформативний, абсолютно безпечний і безболісний метод дослідження, що дозволяє лікарю кардіологу ефективно виявляти серцево-судинні захворювання і вади розвитку серця. За допомогою ЕхоКГ лікар отримує інформацію про структуру та функціональний стан серцевого м'яза, розмірах камер серця, наявності рідини в порожнині перикарда, стані клапанного апарату, товщині міокарда, наявності внутріпорожнинних тромбів, показує перенесений інфаркт міокарда.

 

Коли необхідно записатися на УЗД серця (ехокардіографію)?

  • больові відчуття в області серця
  • задишка
  • часті запаморочення
  • зменшення або підвищення кров'яного тиску
  • порушення серцевого ритму
  • в діагностичних цілях при вагітності

Також лікар кардіолог або терапевт може призначити УЗД серця в разі виявлених шумів в серці під час обстеження з допомогою фонендоскопа, також змін на електрокардіограмі.

 

Як проводиться ехокардіографія (ЕХО-КГ)?


УЗД серця абсолютно безболісно для пацієнта і триває близько 15-20 хвилин. Огляд проводиться в положенні лежачи на спині. На тіло пацієнта в області грудей поміщаються електроди ЕКГ, на грудну клітку наноситься спеціальний гель, який забезпечує щільне прилягання датчика до шкіри і хороше проведення ультразвукових хвиль. У режимі реального часу на екрані монітора відтворюється зображення серця, серцевих судин і кровотоку, наявність вроджених або набутих вад, новоутворень.

 

Холтер (ЕКГ, АТ)

Моніторинг АТ та ЕКГ за Холтером - поширені методи діагностики різноманітних захворювань, головна перевага яких полягає в тому, що завдяки тривалості діагностики фахівці можуть отримати детальну інформацію про діяльність серцево-судинної системи людини.
Холтер – це переносний, портативний давач, який застосовують у тому випадку, якщо звичайної процедури ЕКГ для постановки діагнозу недостатньо. При правильному використанні холтера ви отримаєте максимально точні результати, на підставі яких кардіолог поставить діагноз і призначить лікування, що підходить саме вам.

 

Як відбувається Холтер моніторинг ЕК?

По своїй суті, Холтер моніторинг - це запис електрокардіограми, відмінність її від звичайної в тому, що вона проводиться протягом доби. Завдяки такій тривалості цієї процедури спеціалісти отримують можливість вивчити стан людини при різних навантаженнях. Якщо при записі звичайної електрокардіограми людина знаходиться в стані спокою, то реєстрація ЕКГ за Холтером фіксує стан пацієнта ще і під час фізичних навантажень.
Ефективність даного методу полягає в тому, що велика кількість серцево-судинних захворювань може проявлятися під час виконання таких дій:

  • фізичні вправи;
  • прийом їжі;
  • сон;
  • стресова ситуація
  • прогулянка та ін.

Саме тому такий спосіб діагностики дозволяє точно визначити діагноз, оскільки дає можливість відстежувати стан хворого протягом доби. Добовий моніторинг АТ та ЕКГ за Холтером допомагають фахівцю точно виявити не тільки наявність того чи іншого захворювання, але і його характер, тип, тривалість і т. д.


Показання до проведення добового моніторування АТ і ЕКГ за Холтером

  • Скарги на епізоди порушення ритму серця, запаморочення, втрати свідомості.
  • Обстеження при гіпертрофічній кардіоміопатії, перенесеному інфаркті міокарда, тяжких захворюваннях серця.
  • Синдром подовженого інтервалу Q-T, синдром WPW.
  • Підозра на ішемію міокарда.
  • Контроль роботи кардіостимулятора
  • Підозра на синдром нічного апное.

 

 

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ