Терапевтичне відділення №2 надає висококваліфіковану медичну допомогу хворим із неспецифічними захворюваннями легень, нирок.
Щодо синдрому хронічної втоми, то він розповсюджується зі швидкістю епідемії, проте не всі хворі усвідомлюють серйозність захворювання. Згідно статистики, за останні 5 років щодня реєструється близько тисячі нових випадків захворювання. Частота СХВ може складати 75 - 267 випадків на 100000 населення. Тому лікарі Центру імунології багато уваги приділяють проблемам діагностики та лікування цього захворювання. СХВ - це постійне відчуття стомленості протягом не менше, ніж 6 місяців. Певна частина симптомів СХВ притаманна інфекційним захворюванням, а інша - пограничним нервово-психічним станам. Діагноз обов'язково має бути підтверджений лікарем, проте для цього необхідно провести не менше двох обстежень з інтервалом близько одного місяця, у ході яких може бути встановлений стійкий характер симптомів хвороби. Слід відмітити, що якомога раніше звернення до спеціаліста сприяє успішнішому лікуванню.
Поряд з загально-клінічними дослідженнями, у відділенні широко використовуються імунологічні методи діагностики. Функціонує кабінет проведення алергологічних проб та специфічної імунної терапії.
Разом з лікувально-діагностичною роботою відділення здійснюються науково практичні дослідження.
Відділення клінічної імунології було відкрито вперше в Україні в 1991році на базі загально-терапевтичного відділення. Очолював відділення імунотерапії до листопада 2017 року лікар терапевт вищої категорії Тітомир Анатолій Іванович, який працює в лікарні з 1975 року.
Лікар-імунолог Решетицька Наталія Євгеніївна після закінчення Харківського медичного інституту розпочала свою лікарську кар'єру в КМКЛ №1 (1989р.). Вона працює над проблемами імунології - синдром хронічної втоми - захворювання, актуальність якого пояснюється складним діагностуванням. Наталія Євгенівна також займається скриннінгом алергічних захворювань.
З 1990 року у відділенні працює лікар-терапевт Кияненко Олена Олександрівна. У 1989р. вона закінчила Ворошиловградський медичний інститут. Пройшла інтернатуру, отримала І категорію. Олена Олександрівна користується заслуженою повагою серед колег та пацієнтів, вона чуйна та доброзичлива людина, хороший лікар.
У підготовці молодого покоління лікарів беруть участь майже всі працівники відділення. У кожного з них свій світогляд, свій досвід, яким вони з радістю діляться. Наприклад, лікар-ендокринолог Злова Тетяна Іванівна. Свою спеціальність вона здобула в Луганському медичному інституті у1984р.. Сьогодні вона має достатньо досвіду, щоб консультувати лікарів-інтернів, які спеціалізуються на ендокринології.
Не менш важку та потрібну роботу виконують медичні сестри відділення, серед яких необхідно відмітити палатну медсестру Романенко Людмилу Іванівну. Роботу в Київській міській клінічній лікарні №1 вона розпочинала на посаді бухгалтера. Проте, через деякий час вона зрозуміла, що її поклик не бухгалтерія, а медицина. Тому майбутня медсестра вступила до Київського медичного училища №3, яке успішно закінчила у 1987 році. Тепер Людмила Іванівна допомагає порадами молодим медсестрам, які прийшли працювати до відділення. Романенко Л.І. працює над проблемами попередження та розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій та СНІДу.
Основною метою відділення є діагностика та лікування виявлених імунопатологій. До того ж у 2004 році у відділенні клінічної імунології почав функціонувати кабінет скріннінго-алергічних захворювань, який дає можливість проводити алергопроби та лікування різних алергій.
м. Київ, Харківське шосе, 121
Лікувально-палатний корпус
8-й поверх
Тел.. 044-563-18-90
відсутні майстри та 20 гостей
© 2016 Київська міська клінічна лікарня №1