Відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії

Відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії

Завідувач відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії
лікар вищої категорії  Корчак Віталій Петрович

 

Оцінку здатності перенесення пацієнтом майбутнього оперативного втручання, знеболення і забезпечення життєдіяльності організму хворого під час виконання операції в післяопераційному періоді здійснюють фахівці відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії. Відділення оснащене апаратами стеження за станом кровообігу і за насиченням крові киснем, а також має лабораторію, що працює цілодобово. Для знеболення використовуються ендотрахеальний наркоз, внутрішньовенний наркоз, провідникова анестезія, регіонарна анестезія.

Старша медична сестра відділення
Тимербакова Валентина Володимирівна

 

Відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії має довгу історію. Вона починалась зі створення в 1968 році анестезіологічної групи. В той час анестезіологія як наука та спеціальність тільки зароджувалась в нашій країні і Київська міська лікарня № 1 не була осторонь цього процесу. За цей час відділення значно розширилось, перетерпіло ряд структурних та організаційних змін, що в цілому поліпшило стан анестезіологічної допомоги та зробило його таким, як воно є на сьогоднішній день.

Відділення очолювали Яблуновський І.М., Щегельський Д.А., Джуржій А.А., Гончарова Г.П., Карпенко А.С..

Доктор медичних наук, професор
Карпенко Анатолій Степанович (фото 2004 р.)

 

Огляд важкохворого професором  Карпенко А. С.
та лікарями відділення (фото 2004 р.)

 

Зараз відділення анестезіології з палатами для інтенсивної терапії являє собою потужну структуру, що забезпечує анестезіологічну допомогу близько 5 тис. хворим на рік, інтенсивне лікування отримують в середньому 1 тис. хворих на рік, відсоток загального знеболення сягає 90–98, при цьому летальність на протязі останніх 10 років знаходиться нижче середньо міського показника.

Відділення забезпечує анестезіологічну підтримку оперативних втручань в центрах хірургії, нейрохірургії, офтальмології та патології стопи (ортопедія та травматологія) та ЛОР-відділенні. Лікарі-анестезіологи володіють всіма сучасними методами знеболювання: інгаляційна анестезія, тотальна внутрішньовенна анестезія, центральні провідникові блокади, провідникова анестезія, внутрішньовенна анестезія; та інтенсивної терапії: подовжена ШВЛ, високочастотна ШВЛ, парентеральне та ентеральне харчування, екстракорпоральні методи детоксикації, катетеризація центральних вен, епідурального простору, епідуральної порожнини. В структурі загальної анестезії переважають складні методи знеболювання. На базі відділення успішно проводиться екстракорпоральна детоксикація, яка включає плазмаферез, плазмосорбцію, ультрафільтрацію, гемосорбцію, ультрафіолетове опромінення крові.

На цей час у відділенні працює 21 лікар, з них 16 лікарів – анестезіологів та 5 лікарів-лаборантів. Вишу категорію з анестезіології – реаніматології мають 7 лікарів, 5 лікарів атестовані на першу категорію. Середнього медичного персоналу 37 осіб, з них вишу кваліфікаційну категорію мають 20, а першу - 9 чоловік. У відділенні працюють 1 доктор медичних наук, 2 кандидата медичних наук, 1 кандидат біологічних наук, 2 співшукача на звання кандидата медичних наук. Очолює відділення лікар вищої категорії Корчак В.П.

 

Відділення обладнано сучасною наркозно-дихальною та слідкуючою апаратурою вітчизняного та зарубіжного виробництва, що відповідає світовим стандартам.

Експрес–лабораторія у відділенні працює цілодобово, включаючи свята та вихідні дні. За добу виконується близько 600 загальноклінічних, біохімічних та імунологічних досліджень.

Золотим фондом лабораторної діагностики лікарні є співробітники лабораторії відділення анестезіології та інтенсивної терапії. 

Колектив відділення анестезіології та інтенсивної терапії

 

Сьогодні відділення анестезіології та інтенсивної терапії – це багатофункціональний підрозділ лікарні, який завдяки ефективному керівництву та високопрофесійному злагодженому колективу здатен прийти на допомогу кожному хворому в кожну хвилину.

 

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ