Оцінку здатності перенесення пацієнтом майбутнього оперативного втручання, знеболення і забезпечення життєдіяльності організму хворого під час виконання операції в післяопераційному періоді здійснюють фахівці відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії. Відділення оснащене апаратами стеження за станом кровообігу і за насиченням крові киснем, а також має лабораторію, що працює цілодобово. Для знеболення використовуються ендотрахеальний наркоз, внутрішньовенний наркоз, провідникова анестезія, регіонарна анестезія.
Відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії має довгу історію. Вона починалась зі створення в 1968 році анестезіологічної групи. В той час анестезіологія як наука та спеціальність тільки зароджувалась в нашій країні і Київська міська лікарня № 1 не була осторонь цього процесу. За цей час відділення значно розширилось, перетерпіло ряд структурних та організаційних змін, що в цілому поліпшило стан анестезіологічної допомоги та зробило його таким, як воно є на сьогоднішній день.
Відділення очолювали Яблуновський І.М., Щегельський Д.А., Джуржій А.А., Гончарова Г.П., Карпенко А.С..
Зараз відділення анестезіології з палатами для інтенсивної терапії являє собою потужну структуру, що забезпечує анестезіологічну допомогу близько 5 тис. хворим на рік, інтенсивне лікування отримують в середньому 1 тис. хворих на рік, відсоток загального знеболення сягає 90–98, при цьому летальність на протязі останніх 10 років знаходиться нижче середньо міського показника.
Відділення забезпечує анестезіологічну підтримку оперативних втручань в центрах хірургії, нейрохірургії, офтальмології та патології стопи (ортопедія та травматологія) та ЛОР-відділенні. Лікарі-анестезіологи володіють всіма сучасними методами знеболювання: інгаляційна анестезія, тотальна внутрішньовенна анестезія, центральні провідникові блокади, провідникова анестезія, внутрішньовенна анестезія; та інтенсивної терапії: подовжена ШВЛ, високочастотна ШВЛ, парентеральне та ентеральне харчування, екстракорпоральні методи детоксикації, катетеризація центральних вен, епідурального простору, епідуральної порожнини. В структурі загальної анестезії переважають складні методи знеболювання. На базі відділення успішно проводиться екстракорпоральна детоксикація, яка включає плазмаферез, плазмосорбцію, ультрафільтрацію, гемосорбцію, ультрафіолетове опромінення крові.
На цей час у відділенні працює 21 лікар, з них 16 лікарів – анестезіологів та 5 лікарів-лаборантів. Вишу категорію з анестезіології – реаніматології мають 7 лікарів, 5 лікарів атестовані на першу категорію. Середнього медичного персоналу 37 осіб, з них вишу кваліфікаційну категорію мають 20, а першу - 9 чоловік. У відділенні працюють 1 доктор медичних наук, 2 кандидата медичних наук, 1 кандидат біологічних наук, 2 співшукача на звання кандидата медичних наук. Очолює відділення лікар вищої категорії Корчак В.П.
Відділення обладнано сучасною наркозно-дихальною та слідкуючою апаратурою вітчизняного та зарубіжного виробництва, що відповідає світовим стандартам.
Експрес–лабораторія у відділенні працює цілодобово, включаючи свята та вихідні дні. За добу виконується близько 600 загальноклінічних, біохімічних та імунологічних досліджень.
Золотим фондом лабораторної діагностики лікарні є співробітники лабораторії відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
Сьогодні відділення анестезіології та інтенсивної терапії – це багатофункціональний підрозділ лікарні, який завдяки ефективному керівництву та високопрофесійному злагодженому колективу здатен прийти на допомогу кожному хворому в кожну хвилину.
відсутні майстри та 27 гостей
© 2016 Київська міська клінічна лікарня №1